| 

Udal-hauteskundeak

1979

1979

  • M – MENDIBURUA (420 botoak):
    • Patxi Goñi
    • José Antonio Arlegi
    • Miguel Fernández
    • Juanito Torrea
  • AII – AGRUPACIÓN INDEPENDIENTE IRATI (410 botoak):
    • Vicente Estabolite
    • Raquel Bergara
    • Jesús Cosín
    • José Javier Espartza
  • UNAI – UNION NAVARRA DE IZQUIERDA (153 botoak):
    • Sagrario Itsaso
      • Tomás Ventana
        • Fernando Ureña
          • José Luis Ducay

1983

1983

  • AIA – AGRUPACIÓN INDEPENDIENTE DE AOIZ (491 botoak):
    • Fernando Gil
    • Joaquín Lakuntza
    • Mª Luisa Erbiti
    • Pascual Eugi
    • Luis Madurga
  • HB – HERRI BATASUNA (288 botoak):
    • Kiko Lako
    • Pedro Mª Larrea
    • Isidro Otano
  • AGRUPACIÓN AURRERA (169 botoak):
    • José Antonio Arlegi
  • PSOE – PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (63 botoak):

1987

1987

  • HB – HERRI BATASUNA (416 botoak):
    • Kiko Lako Itoitz
    • Antonino Aleman Abaurrea
    • Ángel Bruno Untzue
  • PSOE – PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (391 botoak):
    • Javier Orzanco de Carlos
    • Alfredo Jiménez Arotzarena
    • Miguel Petri Izquierdo
  • EA – EUSKO ALKARTASUNA (316 botoak):
    • Mª Asunción Beltzunegi Lizarraga
    • Ramón Zuntzarren Untziti
    • Patxi Villanueva Tapia
      • Patxi Goñi Viana

1991

1991

  • AIA – AGRUPACIÓN INDEPENDIENTE DE AOIZ (591 botoak):
    • José Manuel Garriz Bizkai
    • Juan Luis Gartzia Rodrigo
      • Maite Paternain Pascal
    • Martín Julio de Gracia Ducay
    • Javier Orzanco de Carlos
  • HB – HERRI BATASUNA (476 botoak):
    • Kiko Lako Itoitz
      • Antonino Aleman Abaurrea
    • Mª Ángeles Leatxe Beortegi
    • Juan Carlos Untzue Aiantz
    • Patxi Arripodas Zarrantz
  • EA – EUSKO ALKARTASUNA (171 botoak):
    • Mike Lakabe Inda
      • Ramón Zuntzarren Untziti

1995

1995

  • AIA – AGRUPACIÓN INDEPENDIENTE DE AOIZ (771 botoak):
    • José Manuel Garriz Bizkai
    • Javier Espartza Abaurrea
    • Maite Paternain Pascal
    • José Mª Labari Ripalda
    • Ángel Gartzia Ardanatz
    • Javier Orzanco de Carlos
      • Javier Bidondo Ilintxeta
  • HB – HERRI BATASUNA (425 botoak):
    • Juan Alberto Lako Itoitz
    • Juan Carlos Untzue Aiantz
    • Cristina Cosín Erreta
  • EA – EUSKO ALKARTASUNA (106 botoak):

1999

1999

  • AIA – AGRUPACIÓN INDEPENDIENTE DE AOIZ (692 botoak):
    • Javier Espartza Abaurrea
    • Maite Paternain Pascal
    • Raquel Bergara Lusarreta
    • Ángel Gartzia Ardanatz
    • Javier Bidondo Ilintxeta
  • EH – EUSKAL HERRITARROK (539 botoak):
    • Aitziber Martxueta Lukin
    • Ángel Martín Untzue Aiantz
    • Cristina Cosín Erreta
    • David Ardanatz de Carlos

2003

2003

  • AIA – AGRUPACIÓN INDEPENDIENTE DE AOIZ (715 botoak):
    • Javier Espartza Abaurrea
    • Luis Hernández Gil
    • Raquel Bergara Lusarreta
    • Ángel Gartzia Ardanatz
    • Maite Paternain Pascal
    • Paco Enguita Moros (su lugar debería haber correspondido a Fermín Leatxe)
    • Pilar Ezpelta Baztan (su lugar debería haber correspondido a Pedro Mª Larrea)
    • Jesús Jaso Salvador (su lugar debería haber correspondido a Juanito Gamio)
  • M – CANDIDATURA POPULAR MENDIBURUA (LISTA ILEGALIZADA) (410 botoak):
    • Fermín Leatxe Aristu (su lugar es ocupado ilegítimamente por Paco Enguita)
    • Pedro Mª Larrea Goñi (su lugar es ocupado ilegítimamente por Pili Ezpelta)
    • Juanito Gamio Gortari (su lugar es ocupado ilegítimamente por Chuchín Jaso)
  • EA – EUSKO ALKARTASUNA (145 botoak):
    • Manu Iribarren Casamayor

2007

2007

  • AIA – AGRUPACIÓN INDEPENDIENTE DE AOIZ (584 botoak):
    • Paco Enguita Moros
    • Ángel Gartzia Ardanatz
    • Pilar Ezpelta Baztan
    • Juan Akerreta Erreta
    • Raquel Bergara Lusarreta
    • Maite Paternain Pascal (su lugar debería haber correspondido a Ángel Martín Untzue)
    • Jesús Jaso Salvador (su lugar debería haber correspondido a Cristina Cosín)
  • ANV – ACCIÓN NACIONALISTA VASCA (LISTA ILEGALIZADA) (378 botoak):
    • Ángel Martín Untzue Aiantz (su lugar es ocupado ilegítimamente por Maite Paternain)
    • Cristina Cosín Erreta (su lugar es ocupado ilegítimamente por Chuchín Jaso)
    • Juanito Gamio Gortari (su lugar no es ocupado por NaBai)
  • NB – NAFARROA BAI (329 botoak):
    • Manu Iribarren Casamayor
    • Vitori Itsaso Paternain
    • Esther Redondo Galdeano
    • Salomé Iturbide Baztan (no tomó posesión de su cargo)

2011

  • B – BILDU (841 botoak):
    • Unai Lako Goñi
    • Manuel Iribarren Casamayor
    • José Mª Latasa Zilbeti
    • Vitori Itsaso Paternain
    • Banca Zazpe Torrea
    • Alberto Beroitz Beroitz
    • Kati Leatxe Aristu
      • Rosario Salinas Itsaso
  • AIA – AGRUPACIÓN INDEPENDIENTE DE AOIZ (453 botoak):
    • Paco Enguita Moros
    • Antonio Altzorritz Alunda
    • Mª Carmen López del Castillo
    • Javier Gómez Usua
  • APA – AGRUPACIÓN PLURAL DE AOIZ (77 botoak):

2015

  • EHB – E.H. BILDU (942 botoak):
    • Unai Lako Goñi
    • Txaro Mina López
    • Javier Aiantz Otano
    • Maite Fernández Font
    • Mikel Fonseca Urtasun
      • Carlos Villanueva Abaurrea
    • Aitziber Ugalde Martxueta
    • Julio de Gracia San Martín
    • Sandra Sánchez Itsaso
    • Carmen Cosín Erreta
  • PSOE – PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (247 botoak):
    • Mª Ángeles González Rodríguez
    • Fernando Barasoain Rodrigo